Bilgi İşlem Personelleri Kadroya Alınmayacak mı?

memurlar.net'in haberine göre hastanelerde çalışan bilgi işlem personelleri kadroya alınmayacak.

memurlar.net’in haberine göre hastanelerde çalışan bilgi işlem personelleri kadroya alınmayacak.
696 KHK’nın 83. maddesinde şu hüküm yer almaktadır:
‘Hizmet alım sözleşmesi kapsamında niteliği birbirinden farklı hizmet türlerinin bulunması halinde personel çalıştırılmasına dayalı olup olmama yönünden yapılacak değerlendirme her hizmet türü için ayrı ayrı yapılır. Danışmanlık hizmetleri, hastane bilgi yönetim sistemi hizmetleri ve çağrı merkezi hizmetlerine ilişkin alımlar personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı olarak kabul edilmez.’
Bu hüküm nedeniyle, hastanelerin beyin takımı olarak nitelendirilen 7/24 esasına göre çalışan personel, personele dayalı hizmet alım sözleşmesi ile çalışmış olsa dahi, kadroya geçemeyecek
Bu sınırlamadan dolayı 4 bine yakın personelin, kadro düzenlemesinin dışında kaldığı belirtiliyor
memurlar.net

Bir yorum yazın