İzmir’de Coronadan Bir Doktor Daha Can Verdi

Corona virüsü tedavisi gören doktor 59 yaşındaki Mehmet Atilla Baran yaşamını yitirdi. Alsancak Devlet Hastanesi’nde görev yapan Baran’ın emekliliğine 4 gün kala hayatını kaybettiği öğrenildi.
İzmir Alsancak Devlet Hastanesi’nde 1997’den beri görev yapan Dr. Mehmet Atilla Baran, hastanenin pandemi servisinde virüse karşı mücadele verirken, 26 Eylül’de koronavirüse yakalandı. Önce Alsancak Devlet Hastanesi’ne yatışı yapılan Baran, 6’ncı gününde Ege Üniversitesi Hastanesi’nin yoğun bakım servisine sevk edildi. Tedavisi süren Dr. Baran, 12 gün sonra hayatını kaybetti. İzmir’de tanınan ve çok sevilen bir acil servis doktoru olan Dr. Mehmet Atilla Baran için çalıştığı hastanede yas var. Baran önceki gün hastanede yapılan törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Baran, 24 yaşında Semin Bade isimli bir kız babasıydı.
Renkli kişiliği ve gezgin yönüyle tanınan Baran’ın, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda sürekli Covid-19 ile ilgili uyarılar yaptığı görüldü.
İzmir sağlık camiasının başı sağolsun.

Bir yorum yazın