3. Behçet Uz Çocuk Şenliği Yapıldı

İzmir İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinin geleneksel 23 Nisan Çocuk Şenliği çeşitli etkinliklerle kutlandı.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinin geleneksel 23 Nisan Çocuk Şenliği çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bahçesinde kutlanan şenliğe Vali Yardımcısı Sultan Doğru, İzmir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Salnur, İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın eşi Uzm. Dr. Dilek Didem Ayyıldız, Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Çelik, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nesim Tanğlay, Sağlık Müdürlüğü Başkanları, sağlık yöneticileri ile çok sayıda sağlık çalışanı ile çocuklar katıldı.

“Çocuk bayramını, bugün hasta fakat yarın iyileşecek olan çocuklarımızla birlikte kutluyoruz…”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98’inci yıl dönümü nedeniyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen Behçet Uz Çocuk Şenliğinin açılış konuşmasını yapan İzmir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Salnur, Ulu Önder Atatürk’ün ulusal egemenliğimizin ilan edildiği günü özellikle çocuklarımıza bayram olarak armağan ettiğini belirterek “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bugün hasta fakat yarın iyileşecek olan çocuklarımızla birlikte kutluyoruz.” dedi. Hasta çocuklara acil şifalar dileyen Uzm. Dr. Bediha Salnur tören boyunca şenliğe katılan çocuklarla yakından ilgilendi.

“İyi ki varsınız, nice bayramlara”

İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın eşi Uzm. Dr. Dilek Didem Ayyıldız da konuşmasında böyle bir etkinlikte bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek çocukların bayramlarını kutladı. Uzm. Dr. Dilek Didem Ayyıldız özellikle hasta çocuklara acil şifalar dilerken fedakar ve özverili ailelerine de kolaylıklar diledi. Çocuklara “İyi ki varsınız, nice bayramlara” diye seslendi.

“Çok anlamlı bir etkinlik”

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi de düzenlenen şenliğin çok anlamlı bir etkinlik olduğunu ve hasta çocuklarla birlikte 23 Nisan Çocuk Bayramı coşkusunu yaşadıkları için çok mutlu olduklarını söyledi.

Başhekimlik Makamı Devredildi

Açılış konuşmalarının ardından Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Tanju Çelik, Onkoloji Servisinde 8 aydır tedavi gören 8. sınıf öğrencisi Gülse Uyar’a Başhekimlik Makamını devretti. Gülse Uyar’a beyaz forma giydirerek, stetoskop hediye etti.

3. Behçet Uz Çocuk Şenliği protokol mensupları ve hasta çocukların beraber kestikleri pasta merasiminin ardından hastane kreşinde eğitim gören çocukların Dans gösterileri, Ulusal Down Sendromlular Derneği Çocukları Halk Oyunları gösterileri ve Onkoloji Servisinde tedavi gören çocukların 23 Nisan şiirlerini okumaları ile devam etti.

Çocuk Şenliğinde kurulan çeşitli il müdürlüklerine ait stantlarda şenliğe katılan çocuklara yönelik sürpriz etkinlikler düzenlendi, hediyeler sunuldu.

Bir yorum yazın