Çocuk İleri Yaşam Desteği Eğitimi Gerçekleştirildi

Hizmet İçi Eğitim Modüllerinden biri olan ÇİLYAD (Çocuk İleri Yaşam Desteği Eğitimi) 12-15 Aralık 2017 tarihleri arasında Urla Ulusal ve Uluslararası Acil Afet Eğitim ve Simülasyon Merkezi eğitim salonlarında gerçekleştirilmiştir.

İl Ambulans Servisi Eğitim Birimi ve bu eğitime dışarıdan destek veren eğitmenlerimiz tarafından, İl Ambulans Servisine bağlı çeşitli Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında çalışan ve sisteme yeni giriş yapan sağlık personeline yönelik gerçekleştirilen 4 günlük eğitimde, Bebek ve Çocuklarda Acil Olgu ve Şok Tablosu Yönetimi, EKG Ritim Bozuklukları, Solunum Acilleri, Travma, Kardiyopulmoner Arrest konularında sunumlar yapılmış ve demostrasyonlar uygulanmıştır.

Yapılan Teorik ve Uygulama sınavlarının ardından, 100 puan üzerinden 98 puan alarak, eğitim modülleri içerisinde şimdiye kadar alınan en yüksek puanı alan Bergama 3 No lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda çalışan Prm. Barış Ketenci’ye, birincilik kupası eğitimden sorumlu Başhekim Yardımcısı Dr. Kubilay Arslankeçecioğlu tarafından takdim edilmiştir.

Bir yorum yazın