Doktor Katili Çatlak Şanzel’e Tepkiler Çığ Gibi

Çatlak Şanzel lakaplı Şanzel Çetin, Armağan Çağlayan'ın YouTube programı ''Gör Beni''ye konuk oldu. Şanzel, cinayet itirafıyla herkesi küplere bindirdi. İtiraflara kahkaha atan Armağan Çağlayan da tepkilerden nasibini aldı.

Çatlak Şanzel lakaplı Şanzel Çetin, Armağan Çağlayan’ın YouTube programı ”Gör Beni”ye konuk oldu. Şanzel, cinayet itirafıyla herkesi küplere bindirdi. İtiraflara kahkaha atan Armağan Çağlayan da tepkilerden nasibini aldı.
Ankara’da pavyonlarda küçük yaşından beri şarkı söyleyen ve ”Neredesin Bacısını S…evdiğim” gibi bir şarkıyla tanınan Şanzel Çetin, Armağan Çağlayan’ın YouTube’da yayımlanan ‘Gör Beni’ adlı programına konuk oldu. Çatlak Şanzel, anlattıklarıyla bazen ağızları açık bırakırken bazen de izleyenleri sinirden küplere bindirdi.
17 yaşında babaannesinin doktor hatası nedeniyle öldüğünü iddia eden Çatlak Şanzel, o doktoru öldürdüğünü itiraf edip ardından da birkaç defa ”adam yaralama” suçundan hapis yattığını söyleyince ise izleyenlerin kanı dondu.
Hatta Çatlak Şanzel, bu itirafını pişmanlık duymayarak gülerek anlatınca izleyenler daha da sinirden deliye döndü. Program sunucusu Armağan Çağlayan’ın kahkaha atması ise “pes” dedirtti. Şiddeti öven, bu tip kişilik bozukluğu gösterenlerin medyada yer alması uzmanlarca eleştiriliyor.

Çatlak Şanzel, bu itirafıyla sosyal medya hesabı Twitter’da bir anda en çok konuşulanlar listesine girdi ve TT oldu.
Okumuş bir aileden geldiğini, babaannesinin gazeteci, dedesinin ise emniyet mensubu olduğunu söyleyen Çatlak Şanzel, hayatındaki en önemli kişinin babaannesi olduğunu bu sebeple vefatının onu deliye döndürdüğünü dedesinin beylik tabancası ile yanlış ameliyat ettiğini iddia ettiği doktora 3 kez ateş ettiğini bir kurşunun denk gelerek doktorun ölümüne neden olduğunu söyledi.
Bu cinayet itirafını yaparken Sağlık çalışanlarına şiddet olarak algılanmasını istemediğini söyleyen Şanzel, yalnızca sağlık çalışanlarının değil izleyen herkesin tepkisini çekti.
Doktoru öldürmesinin ardından 36 sene hapis cezası aldığını fakat yaşının 18’den küçük olması ve cezaevindeyken başka suça bulaşmaması, üniversitesi kazanmış olması gibi etkenlerle yalnızca 7 yıl 2 ay hapiste kaldığını söylemesi ise herkesi daha da sinirlendirdi.
Twitter’da kısa videolarla cinayet itirafı anını izleyenler ve Armağan Çağlayan’ın programını takip edenler Çatlak Şanzel’e ateş püskürdü.

Peki, Çatlak Şanzel kimdir?

Gerçek adı Şanzel Çetin olan fenomen şarkıcı sahne adıyla ‘Çatlak Şanzel’ olarak biliniyor. 1982 yılında dünyaya gelen Çatlak Şanzel, Ankara’da yaşamını sürdürüyor ancak aslen Kahramanmaraş Elbistanlı.
12 yaşından itibaren düğünlerde sahne almaya başlayan Çatlak Şanzel, 17 yaşında adam öldürmekten cezaevine girdi ve o yıllarda hiç tanımadığı bir adamla evlendi.
‘Neredesin’ şarkısı ile sosyal medyanın fenomen isimleri arasına girmeyi başaran Şanzel Çetin, Ankara’da farklı mekanlarda sahne alıyor ve sahne aldığı mekanlarda kendisine has üslubu ile tanınıyor.

Neden lakabı ‘Çatlak’?

Armağan Çağlayan’a verdiği röportajda isminin hikayesini açıklayan Çatlak Şanzel şunları söyledi:
”Biraz deli doluyum, Ankara tabiriyle ‘harbi kız’ derler. O yüzden de Çatlak derler. Ama lakabımı piyanist bir abim koydu. Bir abiye kafa tutmuştum, o da Çatlak bu kadın dedi. Öyle kaldı.”

Bir yorum yazın