Dokuz Eylül’den ‘SMS’ Açıklaması: ‘Bizi Siyasete Çekmeyin

Dokuz Eylül Üniversitesi’nden (DEÜ) sağlık çalışanlarına başhekimlik tarafından ‘Oteldeki oda sayısı sınırlı sayıda” şeklinde atılan SMS konusunda açıklama geldi.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nden (DEÜ) sağlık çalışanlarına başhekimlik tarafından ‘Oteldeki oda sayısı sınırlı sayıda” şeklinde atılan SMS konusunda açıklama geldi. Yapılan açıklamada, “Sağlık kuruluşlarına sahip çıkılması gerektiği bir dönemde kurumumuzun siyasetin içine çekilme gayretlerini de üzülerek görüyoruz. Hepimizin bir gün sağlık hizmetlerine ihtiyacı olabilir. Bu gerçeği bilerek; yorum ve eleştirilerin akıl ve vicdan ölçüsünde yapılmasını diliyoruz” denildi.

İzmir’de “otel kiralama” tartışması tüm hızıyla devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanlarının zor durumda kalmaması için yurt kiraladı. Dokuz Eylül Üniversitesi, yazılı açıklama yaparak yurt tahsisini reddetti. CHP İzmir Milletvekilleri Ednan Arslan, başhekimliğin sağlık çalışanlarına mesaj atıp kapasitesinin sınırlı olduğunu söylediğini iddia etti.

DEÜ’DEN AÇIKLAMA GELDİ
DEÜ’den konuyla ilgili bir açıklama geldi ve şu görüşlere yer verildi:

Bir yorum yazın