Hastane Bahçesinde Emeklilik Töreni

İzmir Tepecik EAH Başhekimlik önünde bahçede Türk Tabipler Birliği eski merkez konsey üyesi ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) İzmir Şubesi Eşbaşkanı Tepecik EAH Ortopedi Uzmanı Dr. Fatih Sürenkök için bir emeklilik töreni düzenlendi.

İzmir Tepecik EAH Başhekimlik önünde bahçede Türk Tabipler Birliği eski merkez konsey üyesi ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) İzmir Şubesi Eşbaşkanı Tepecik EAH Ortopedi Uzmanı Dr. Fatih Sürenkök için bir emeklilik töreni düzenlendi. Önce hastane konferans yapılacağı duyurulan tören hastane idaresinin SES sendikasının organize ettiği toplantının hastane konferans salonunda yapılmasına izin vermemesi nedeniyle hastane bahçesinde yapıldı. Törene geçtiğimiz günlerde görevden alınan Tepecik EAH eski yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Akbulut başta olmak üzere çok sayıda hastane çalışanı katıldı.

Sürenkök için düzenlenen törene Tepecik Hastanesi eski başhekimi Gazi Yiğitbaşı’nın İstanbul’dan gelerek katılım göstermesi ise dikkat çekti.
Türk Tabipler Birliği eski merkez konsey üyesi ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) İzmir Şubesi Eşbaşkanı Uzm. Dr. Fatih Sürenkök 2015 aralık ayında “Kürdistan faşizme mezar olacak” sloganları altında gerçekleşen güneydoğudaki terör örgütü PKK’ya karşı yapılan operasyonlarla ilgili yaptığı konuşma nedeniyle valilik tarafından 3 ay süreyle açığa alınmıştı. Fatih Sürenkök’ün Tepecik EAH eski yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Akbulut’un görevden alınmasının ardından emeklilik dilekçesi verdiği öğrenildi.

Bir yorum yazın