Hastane Odasında Karne Heyecanı

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Servisinde tedavi gören 13 yaşındaki ortaokul öğrencisine okul müdürü ve öğretmeni karne gününde yalnız bırakmadı.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Servisinde tedavi gören 13 yaşındaki ortaokul öğrencisine okul müdürü ve öğretmeni karne gününde yalnız bırakmadı.

Ağaçtan düşerek yaralanan ve Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Servisinde bir haftadır tedavi gören başarılı öğrenci Yusuf Kahriman’a Bornova Çimentaş Ortaokulu Müdürü Gürcan Temizel ve Sosyal Bilgiler Dersi Öğretmeni Seda Demirtaş karne ve takdir belgesini getirdi.

Bornova Çimentaş Ortaokulu Müdürü Gürcan Temizel “ Bugün Ortaokul 7. sınıfa geçen öğrencimizin ikarnesini ve takdir belgesini kendisine getirdik. Kendisini böyle bir günde yalnız bırakmaya gönlümüz elvermedi. Biz okulda birbirimize bir aile gibi bağlıyız. Bu bağı her zaman korumaya çalışıyoruz. Burada kendisine ve ailesine arkadaşları, öğretmenleri adına geçmiş olsun dileklerimizi iletik. Diğer yandan ailesinin de yanında olarak desteğimizi göstermek istedik. Öğrencimize bundan sonraki yaşamında sağlıklı bir ömür ve eğitim hayatında başarıların devamını diliyorum.” dedi

Sosyal Bilgiler Dersi Öğretmeni ve aynı zamanda Sınıf Rehber Öğretmeni Seda Demirtaş ise “Yusuf, sınıfımızın zekasıyla ön planda olan, sosyal yönü güçlü, arkadaşlık ilişkileri iyi olan, herkes tarafından sevilen ve takdir edilen bir öğrencimiz. Talihsiz bir kaza sonucu şu an burada tedavi görüyor. Öğretmenleri ve arkadaşları olarak çok üzüldük. Bütün öğrenciler karneleri kendi elleriyle alırken onun bundan mahrum kalmasını istemedik. Öğrencimizin en kısa zamanda iyileşip aramıza dönmesini diliyorum” dedi.

Ailecek çok mutluk olduk….
39 yaşındaki 3 çocuk sahibi baba Cemil Kahraman ise “Oğlum bir ağaçtan düşerek yaralandı. Cuma gününden beri Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi görüyoruz. Beyin cerrahiden sonra burada çocuk servisine getirildi, şu anda gözlem altında. Ben bu sabah karne almak için okula gitmiştim. Müdür bey , sınıf rehber öğretmeniyle gelip oğluma karnesini ve takdir belgesini kendilerinin vermek istediklerini söyledi. Gerçekten sadece oğlum Yusuf için değil benim ve ailem için de güzel bir surpriz oldu. Ailecek çok mutlu olduk, moralimiz artı. Okul müdürümüze ve öğretmenimize çok teşekkür ediyorum. Tepecik’te çalışan bütün doktorlarımızdan ve hemşirelerimizden Allah razı olsun”dedi.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Dilek Orbatu ise “ Ağaçtan düşen 13 yaşındaki Yusuf Kahriman hastamize getirildi. Kontrol filmleri çekiliyor. Şu anda genel durumu iyi ve bilinci açık , konuşuyor, yürüyor. Yusuf hastanemizde tedavi altındayken karne günü de geldi. Okulunda başarılı ve sevilen bir öğrenci olan Yusuf’un okul müdürü ve öğretmeni tarafından karne gününde unutulmaması takdire şayan bir davranış. Hastamızı ve ailesini bu mutlu eden bu davranış bizi de çok mutlu etti. “dedi.

Bir yorum yazın