“Hayatı Bağışla” adlı 3. Organ Bağışı ve Nakli Sergisi törenle açıldı

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü önderliğinde Bornova İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen “Hayatı Bağışla” adlı 3. Organ Bağışı ve Nakli Sergisi törenle açıldı.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü önderliğinde Bornova İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen “Hayatı Bağışla” adlı 3. Organ Bağışı ve Nakli Sergisi törenle açıldı.

Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezinde açılışı gerçekleştirilen Sergiye Kemalpaşa Kaymakamı Bornova Kaymakam Vekili Kemal Kızılkaya, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri, İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Hüseyin Bozdemir, Bornova İlçe Sağlık Müdürü Dr. Vahap Tevfik Oğuz, Kemalpaşa İlçe Sağlık Müdürü Dr. Üzeyir Deniz başarılı şekilde organ nakli olan nakil hastaları ve yakınları katıldı.
“Özellikle, organ nakli tedavisinin hastaya sağladığı faydaları, hasta kişinin yaşama bağlanmasını ve yaşamına sağlıkla devam etmesini göstermek için bu sergi hazırlandı.”

Bornova İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanlarından Dr. Hilal Sipahi, serginin açılışında yaptığı konuşmasında;  organ nakli ve bağışının toplum için önemi konusunda farkındalık yaratmak, toplumu duyarlı hale getirmek ve desteklemek amacıyla sergi fikrinin 3 yıl önce ortaya çıktığını belirtti.  Özellikle, organ nakli tedavisinin hastaya sağladığı faydaları, hasta kişinin yaşama bağlanması ve yaşamına sağlıkla devam etmesini bizzat göstermek için bu yıl  “Hayatı Bağışla” adlı 3. Organ Bağışı ve Nakli sergisini hazırladıklarını söyledi.

Dr. Hilal Sipahi konuşmasına şöyle devam etti:

“Hazırlanan sergide; organ nakli olmuş ve yaşamına sağlıkla kaldığı yerden devam eden otuz beş nakil hastasının nakil öncesi ve sonrası durumlarını belgeleyen, kendi seçtikleri fotoğrafları ve durumlarına dair duygu ve düşüncelerini aktardıkları mektuplar sergileniyor. Sergimizin olgunlaşarak bugünlere gelmesine katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum.”

3. Organ Bağışı ve Nakli Sergisinin sahiplerine Teşekkür Belgesi verildi.

3. Organ Bağışı ve Nakli Sergisi açılış töreninde, serginin oluşmasını sağlayan ve açık yüreklilikle yaşadıkları umutlarını, hüzünlerini, mutluluklarını,  hayata tutunma hikâyelerini hem fotoğrafları hem de mektupları ile cesurca paylaşan 35 sergi katılımcısına, sergide yer aldıkları ve destek verdikleri için teşekkür belgesi verildi.

Sergi, 8 Haziran 2018 Cuma gününe kadar açık kalacak…

Serginin açılışını yapan protokol üyeleri daha sonra sergide yer alan resimleri inceleyerek, hikâyelerini asıl sahiplerinden dinledi. Serginin oluşmasına vesile olan nakil hastalarıyla tek tek yakından ilgilendi.

“Hayatı Bağışla” adlı 3. Organ Bağışı ve Nakli Sergisi’nin   8 Haziran 2018 Cuma gününe kadar ziyaretçilere açık olacağı bildirildi.

 

Bir yorum yazın