İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın eşi Uzm. Dr. Dilek Didem Ayyıldız İzmir Tepecik EAH Çocuk Onkolojisi Servisini Ziyaret Etti

İzmir Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Mustafa Emiroğlu'nun rehberlik yaptığı ziyarette, Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Salnur ile Uzm. Dr. Dilek Didem Ayyıldız tedavi olan çocukların durumları hakkında bilgi aldı, hasta yakınlarıyla bir araya geldi.

İzmir Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Mustafa Emiroğlu’nun rehberlik yaptığı ziyarette, Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Salnur ile Uzm. Dr. Dilek Didem Ayyıldız tedavi olan çocukların durumları hakkında bilgi aldı, hasta yakınlarıyla bir araya geldi.

Uzm. Dr. Dilek Didem Ayyıldız ayrıca tedavi sürecinde eğitimlerinden geri kalmamaları için eğitim verilen onkoloji sınıfında da incelemede bulundu. Uzm. Dr. Ayyıldız, Devlet olarak bu zor süreçte tedavi gören çocuklarımızın her daim yanlarında olduklarını dile getirdi.

Kanser hastalığı tedavi sürecinin zor bir dönem olduğunu belirten Uzm. Dr. Ayyıldız, “Hastalığa yakalanan yavrularımıza sosyal anlamda destek olmak hepimizin görevidir. Bu zor süreçte başta küçük yavrularımız olmak üzere kanser hastalarına destek olup, duyarlılık göstermek ve morallerini yüksek tutmak onlara verilecek en güzel hediyedir.” ifadelerini kullandı.

Hastanenin Kemik İliği Nakil Ünitesi servisini de ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Salnur ve Uzm. Dr. Dilek Didem Ayyıldız servisin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Bir yorum yazın