Kalp zarından ikinci hayat…

Aydın’da yaşayan 7 yaşındaki erkek çocuk 6 metre aşağıdaki kayalıklara düştü. Aort damarı yırtılan çocuğun damar yırtığına kalp zarından yama yapıldı.

Aydın’da yaşayan 7 yaşındaki erkek çocuk, karşıdan gelen motosiklet ışığının gözünü alması nedeniyle dengesini kaybederek, 6 metre aşağıdaki kayalıklara düştü. Aydın’daki Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan çocuğun aort damarının yırtıldığı ve karaciğerinde de zedelenme olduğu belirlendi.

Durum Behçet Uz’da görev yapan Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Karaçelik’e iletildi. Karaçelik’in acil talebi üzerine, İzmir’e getirilen hasta yaklaşık 5 saat süren operasyona alındı. Gazete Habertürk’ten Mert Neşet Muslu’un haberine göre ameliyatta, hastanın kalp zarından yama yapılarak, aort damarı dikildi. Bir hafta hastanede kalan Melih taburcu edildi. Sağlıklı bir hastada göğüs duvarının baskı yapması sonucu aort damarının yırtılmasının tıp literatürüne girecek bir durum olduğunu belirten Doç. Dr. Karaçelik, “Tabii bu durum büyük talihsizlik. Düşme sonucu çok ciddi bir tehlike atlatılmış. Yaşamasının mucize olduğunu da söyleyebiliriz” dedi. Anne Fatma Ateş ise “Biricik oğlumu kaybedeceğini sandım. Çok korktuk. İzmir’deki doktorlarımızdan Allah razı olsun. Oğlum her geçen gün iyileşiyor” diye konuştu.

Kaynak: http://www.haberturk.com

Bir yorum yazın