Kanser Savaşçıları Derneğinden Onkobis Bağışı

Kanser Savaşçıları Derneği tarafından 2016 yılında başlatılan “Onkobis” projesi ile hastanelerde tedavi gören çocuklar için geliştirilen serum askılı bisikletler Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne teslim edildi.

Kanser Savaşçıları Derneği tarafından 2016 yılında başlatılan “Onkobis” projesi ile hastanelerde tedavi gören çocuklar için geliştirilen serum askılı bisikletler Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne teslim edildi.
Sevinçle Karşılandı
Çocukların hastanede yatağa bağlı kalmadan, oyun oynayarak tedavilerini sürdürmesi fikrinden yola çıkılarak geliştirilen bisikletler çocuklar tarafından sevinçle karşılandı. Kanser Savaşçıları Derneği tarafından ilgili uzmanlar rehberliğinde çocukların güvenliği ve sağlığı ön planda tutularak onkobis (onkoloji bisikleti) projesi ile geliştirilen bisikletlerin finansmanı ise, Aslı Bisiklet’in büyük katkısı ve bir grup dernek gönüllüsünün GBI’ın Viyana-Berlin arasında gerçekleşen bisiklet organizasyonuna katılarak proje için uluslararası platformda topladığı bağışlardan sağlandı.
Kanser Karşı Pedal Çevirdiler
Hastanedeki teslim törenine Hastane Yöneticisi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu, Kanser Savaşçıları Derneği yönetici ve gönüllüleri, idareciler, Çocuk Kliniği Eğitim Görevlileri ile çalışanlar katıldı.Kanser Savaşçıları Derneği gönüllüsü Günsenin Kutucu yaptığı konuşmada 2015 yılında annesini kanser den kaybettiğini ve 2016 yılında dernekle karşılaştığını belirterek “Dernekte çocuklar için başlatılan bir projeden bahsettiler. Bu projede GBI 2016 ya bisiklet grubumuzla katılarak bisikletlerin finansmanı için Viyana’dan Berlin’e kadar pedal çevirerek bağış topladık. Bugün bu bisikletleri hastanelere teslim etmenin ve bu projeyi tamamlamanın gururunu yaşıyoruz” dedi. Dernek gönüllüsü Op. Dr. Mazhar Çelikoyar da projenin finansaman aşamasını anlatarak destek verenlere teşekkür etti.
Hastane Yöneticisi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu ise “Kanserle savaş için basılan pedalların en önemli ayaklarından kanser konusunda yoğun mücadelesi olan İzmir’deki en önemli hastanelerden birisi olan hastanemizin hem erişkin hem de çocuk onkolojide oldukça yoğun çalışmaları var. Dünyada pek çok sivil toplum örgütü kanserle savaş mücadelesinde etkin rol oynuyor. Türkiye’de de bu çalışmaların yavaş yavaş gelişiyor olmasını memnuniyetle karşılıyoruz. Hastalarımız için sevimli bir katkıda bulundunuz. Destekleriniz ve mücadeleniz için Tepecik Hastanesi adına teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmalardan sonra Hastane Yöneciticisi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu tarafından dernek gönüllülerine teşekkür belgesi takdim edildi.

Bir yorum yazın