Karnesi Kötü Olan Gidecek

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş sağlık yöneticilerinde karne uygulaması ile ilgili bilgiler verdi. Gümüş'ün açıklamaları şöyle:

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş sağlık yöneticilerinde karne uygulaması ile ilgili bilgiler verdi. Gümüş’ün açıklamaları şöyle:
“İl müdürleri atamamız yılbaşına kadar tamamlanacak. Sağlıktaki başarıyı artırmak amacıyla bundan böyle toplamda 9 bin 300 sözleşmeli sağlık personeli karne alacak. Bu karnelere göre görevlerine devam edip etmeyeceklerine karar verilecek. Kamuda bunu ilk yapacak olan Sağlık Bakanlığı olacak. Sözleşmeli il müdürleri, tüm müdür yardımcıları (başkanlar), ilçe müdürleri, başhekimler, başhemşireler vs. hepsi sözleşmeli olacak. Örneğin bir hastanede önemli bir ilerleme kaydedilemiyor, başarı düzeyi düşüyorsa önce başhekimi, başhemşiresi vs. ile yolları ayıracağız. Bu başarısızlık tüm ilde görülüyorsa o zaman il müdürleri ve yardımcıları ile bir daha sözleşme imzalamayacağız. Ancak bu kişilerin karnesi iyi ise o zaman tabi ki ödül mekanizması devreye girecek.”

Bir yorum yazın