Sağlık Araştırmalarının Ödül Törenleri Gerçekleştirildi

Sağlık Bakanlığı tarafından 2016 yılında Türkiye genelinde yapılan Türkiye Çocukluk Çağı Şişmanlık Araştırması ve 2017 Türkiye Beslenme ve Sağlık Araştırmasının İzmir'de yürütülmesinde başarı gösteren beslenme uzmanlarına ve ilçe sağlık müdürlüklerine teşekkür belgesi verildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından 2016 yılında Türkiye genelinde yapılan Türkiye Çocukluk Çağı Şişmanlık Araştırması ve 2017 Türkiye Beslenme ve Sağlık Araştırmasının İzmir’de yürütülmesinde başarı gösteren beslenme uzmanlarına ve ilçe sağlık müdürlüklerine teşekkür belgesi verildi.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çanakkale Salonunda gerçekleştirilen programa İzmir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Salnur, İl Sağlık Müdürlüğü Başkanları ve Başkan Yardımcıları katıldı.

Programın başında İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Salnur, “Türkiye Çocukluk Çağı Şişmanlık Araştırmasında” İzmir ili olarak gösterilen başarıdan dolayı Sağlık Bakanlığı tarafından layık görülen teşekkür belgesini, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hakan Bayrakçı’dan teslim aldı.

“Bu teşekkür belgesini her biriniz adına alıyorum…”

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Salnur konuşmasında Çocukluk Çağı Şişmanlık Araştırmasının zor bir çalışma olduğunu, ancak il olarak belli bir başarının yakalanmasında diyetisyenlerin ve ilçe sağlık müdürlüklerinin katkısının büyük olduğunu belirtti. “Bu teşekkür belgesini her birinizin adına alıyorum. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Programın devamında sağlık araştırmalarının İzmir’de yürütülmesi aşamalarında görev alan ve özverili çalışmalar sunan diyetisyenler ve İlçe Sağlık Müdürleri de İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Salnur’un elinden teşekkür belgelerini aldı.

Bir yorum yazın