Saģlık Bakanlığı Personel Alım Sonuçları Açıklandı

Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek en az ilkokul mezunu 5 bin 298 personel için başvuru işlemleri 13 Eylül'de tamamlanmıştı. İŞKUR üzerinden alınan başvuruların sonuçları yine İŞKUR üzerinden ilan edildi. Kurumdan yapılan açıklama ile İstanbul ve Ankara'da istihdam edilmek için başvuru yapan adayların kura sonuçları erişime açıldı.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek en az ilkokul mezunu 5 bin 298 personel için başvuru işlemleri 13 Eylül’de tamamlanmıştı. İŞKUR üzerinden alınan başvuruların sonuçları yine İŞKUR üzerinden ilan edildi. Kurumdan yapılan açıklama ile İstanbul ve Ankara’da istihdam edilmek için başvuru yapan adayların kura sonuçları erişime açıldı.

İŞKUR tarafından yapılan duyuruda Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Nihai Listelerinin belli olduğu ilan edildi. Kurum tarafından yapılan duyuruda iki farklı liste yayınlandı. Açıklanan sonuçlarla birlikte, İstanbul için kuraya katılmaya hak kazanan kişi sayısı 51 bin 767 başkent Ankara için ise 55 bin 538 olarak açıklandı. Diğer illere ait sonuçlar açıklandıkça haberimizden takip edebilirsiniz.

Kuraya katılmaya hak kazanan adaylar için kura tarihi ise 25 Ekim 2018 olarak belirlendi. Kura çekilişi saat 09:00 – 18:00 arasında Ankara’da yapılacak.

İşKur tarafından Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bildirilen aday listeleri, kura yeri, kura tarihi, kura sonuçları ve diğer her türlü duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü http://www.yhgm.saglik.gov.tr/ internet adresinden ilan edilecek.

Bir yorum yazın