Sağlık Hastanesi 18 ay Sonra Açılacak

İZMİR Ekonomi Üniversitesi'nin (İEÜ) kurucusu, 29 yılı geride bırakan İzmir Ticaret Odası (İTO) Eğitim ve Sağlık Vakfı, üyeleriyle yeni yıl balosunda 2018'i karşıladı. İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, İEÜ Sağlık Hastanesi'nin 18 ay sonra hizmete gireceğini söyledi.

İZMİR Ekonomi Üniversitesi’nin (İEÜ) kurucusu, 29 yılı geride bırakan İzmir Ticaret Odası (İTO) Eğitim ve Sağlık Vakfı, üyeleriyle yeni yıl balosunda 2018’i karşıladı. İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, İEÜ Sağlık Hastanesi’nin 18 ay sonra hizmete gireceğini söyledi.
İTO Eğitim ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’ın ev sahipliğinde İTO’nin yeni hizmet binasında düzenlenen baloda üyeler, danslar, şarkılar eşliğinde birlik, beraberlik ve mutluluk dilekleriyle eğlendi. Demirtaş ile yönetim kurulu üyeleri, yeni yıl pastasını kesti. Baloya, İTO Meclis Başkanı Rebii Akdurak, İEÜ Rektörü Prof. Dr. Can Şımga Muğan, Eski Adalet Bakanı Hasan Denizkurdu, İTO Eğitim ve Sağlık Vakfı üyeleri ve eşleri ile konuklar katıldı. İTO Eğitim ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, vakfı 1988 yılında 38 vakıf üyesi ve İzmir Ticaret Odası’yla birlikte kurduklarını belirterek, “Vakfımızın kurucuları 39 kişi, kurucularımızdan artık 17’si aramızda değil. İzmir Ticaret Odası olmasaydı, vakfımız olmazdı. 1988 yılında 38 vakıf üyesi ve İzmir Ticaret Odası’yla birlikte kurulan vakfımız İzmir Ticaret Odası’nın üyelerinin vakfıdır. Türkiye’nin ender örnek vakıflardan biridir. Eseri de İzmir Ekonomi Üniversitesi’dir. Türkiye’nin en başarılısı olan üniversitemiz, dünyanın ilk 500 üniversitesi arasında, Doğu Avrupa ve Orta Asya’daki ilk 200 üniversite içerisinde” dedi.
“18 AY SONRA HASTANEMİZ HİZMETTE OLACAK”
Demirtaş, hastane inşaatının sürdüğünü, 18 ay sonra başta vakıf üyelerine olmak üzere hizmet vermeye başlayacaklarını söyledi. Demirtaş, “18 ay sonra kapıda karşılanıp tüm tedavinizi olacağınız hastanemiz olacak. İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hastanesi size hizmet vermeye başlayacak. Uzun yıllar İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hastanesi desteğiyle birlikte olacağız. Güzel bir 2018 yılı diliyorumö diye konuştu.
İZMİR, (DHA)

Bir yorum yazın