Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş’ten Yıpranma Payı Açıklaması

Memiş, yıpranma payının bütün sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde en kısa sürede hayata geçmesi gerektiğini belirterek, diğer taleplerinin de hayata geçene kadar takipçisi olacaklarını kaydetti.

Memiş, yıpranma payının bütün sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde en kısa sürede hayata geçmesi gerektiğini belirterek, diğer taleplerinin de hayata geçene kadar takipçisi olacaklarını kaydetti. Memiş, 2017 yılına yönelik bir değerlendirme, 2018 yılına ait de beklentilerini dile getirdiği bir açıklama yaptı. Memiş açıklamasında, 2017 yılını genelde kamu görevlileri, özelde ise sağlık ve sosyal hizmet çalışanları açısından verimli bir şekilde tamamladıklarını belirterek, “Başarılı bir toplu sözleşme dönemi geçirdik. Kamu Personeli Danışma Kurulu ile Kurum İdari Kurul Toplantıları’nda çalışanlarımız mücadele ettik. Sorunları masaya taşıdık, çözüm önerileri sunduk. Sağlık-Sen olarak her zaman dile getirdiğimiz bir şey var; Sorunlardan beslenen değil, sorunları çözerek sendikacılık yapıyoruz. “ şeklinde konuştu.
YIPRANMA PAYI BÜTÜN SAĞLIK ÇALIŞANLARINI KAPSAMALI Yıpranma payının yasalaşma sürecine girildiğine dikkat çeken Metin Memiş, “2018, bu sürecin bütün çalışanları kapsayacak şekilde yasalaştığı bir yıl olmalıdır.” Dedi. Bunun yanı sıra ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, adaletsiz döner sermaye sisteminin değiştirilmesi, sağlıkta şiddetin önlenmesi için etkin yasal düzenlemelerin de 2018’de hayata geçirilmesini isteyen Memiş, Kamu Personeli Danışma Kurulu ve Kurum İdari Kurul toplantılarına taşıdıkları taleplerin takipçisi olacaklarını dile getirdi. Lisans tamamlama konusuna da değinen Memiş, 200 bin sağlık çalışanına lisans tamamlama hakkı kazandıran sendika olarak lisans tamamlamada yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için de çalıştıklarını kaydetti.

Bir yorum yazın