Sezaryende unutulan gazlı bezler 6 ay sonra çıkartıldı

Tepecik EAH'de Geçmiş Yönetim Dönemine ait skandallar bitmek bilmiyor.

Tepecik EAH’de Geçmiş Yönetim Dönemine ait skandallar bitmek bilmiyor.
Anadolu ajansının haberine göre Kiraz ilçesine ailesini ziyaret eden 36 yaşındaki bayan hasta artan karın ağrıları üzerine sağlık memuru ağabeyi ile Ödemiş Devlet Hastanesine gitti. Üroloji servisinde böbrek taşı şüphesiyle muayene edilen hastanın karnında yapılan ultrason ve tomografi sonucunda 2 yabancı cisim tespit edildi.
Genel cerrah tarafından ameliyata alınan hastanın karnından 2 gazlı bez çıkarıldı. Hastanın 6 ay önce İzmir Tepecik Araştırma Hastanesinde sezaryenle ikinci çocuğunun doğumunu gerçekleştirdiği öğrenildi.
Hastanın Ağabeyi, sezaryen sırasında gazlı bezlerin unutulduğunun ortaya çıktığını belirtti.
Kardeşinin bir süre daha hastanede müşahede altında kalacağını aktaran hastanın ağabeyi, “Şu an için önceliğimiz kardeşimin bir an önce sağlığına kavuşması. Kardeşimi hastaneden çıkardıktan sonra bu ihmali yapan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağız.” dedi.
İzmir İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur ise hastanın durumunu yakından takip ettiklerine dikkati çekerek “Ameliyatın ardından hastamızın genel sağlık durumu gayet iyi. Serviste tedavisine devam ediliyor. Hastamızın doğumdan sonra karnında unutulan gazlı bezlerle ilgili soruşturma başlatacağız.” diye konuştu. AA

Bir yorum yazın