Tepecik EAH Bornova Ek Binasının Durumu Ne olacak?

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirdiği hain darbe teşebbüsü sonrası daha önce özel hastane olarak işletilirken, Tepecik EAH'ne bağlanan Bornova Ek Binasının kaderi konusunda çelişkili haberler geliyor.

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirdiği hain darbe teşebbüsü sonrası daha önce özel hastane olarak işletilirken, Tepecik EAH’ne bağlanan Bornova Ek Binasının kaderi konusunda çelişkili haberler geliyor.
Gelen bilgilere göre devirden beri 1,5 yıl geçmesine rağmen hala tam randımanla hizmet veremeyen ve nasıl kullanılacağı hala tartışma konusu olan Tepecik EAH Bornova Ek Binasının Kuzey Sekreterliği ve Bakanlık tarafından kadın doğum kliniği olarak kullanılması yönündeki taleplerine rağmen; hastane yöneticiliğinin talimatı ile önce başta göğüs kalp damar cerrahisi gibi bazı branşlar Bornova Ek Binaya taşındı. Ameliyatlara bile başlanan ek binada daha sonradan ameliyathane koşullarının uygun olmadığı ortaya çıktı ve göğüs kalp damar cerrahisi gibi branşlar hızlı bir şekilde tekrar ana binaya taşındı. Bir süre sonra bu sefer kadın-doğum servisi Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Akbulut’un onayı ile Bornova Ek Binaya taşındı. Ancak burada ameliyathane ve yoğun bakım koşullarının bir türlü sağlanamaması yüzünden kadın-doğum ameliyatları ana binada yapılmaya devam etti ve taşımalı sistemle hastalar ana binada yapılan ameliyat sonrası 7 km uzaklıktaki Bornova Ek Binadaki servise izlem ve yatış için götürülmeye başlandılar. İşte tam bu sırada bir hastanın binalar arasında taşınma işlemi sırasında hayatını kaybetmesi nedeniyle Yeniasır gazetesinde çıkan “hastayı taşıya taşıya öldürdüler” haberi üzerine kadın doğum hekimleri burada çalışmak istemediklerini belirterek tekrar ana binaya döndüler. İddialara göre habere konu olan hastadan önce de hastaların taşınması sırasında benzer bir ölüm vakası daha yaşandı ancak bu basına yansımadı. En son olarak Sağlık Müdürlüğü Tepecik EAH Bornova Ek Binasının Kadın-Doğum Kliniği olarak kullanılacağını ve taşınma işleminin en kısa süre içinde yapılacağını duyurdu.
Yeniasır Gazetesi

Bir yorum yazın