Tepecik EAH Yenidoğan Yoğun Bakım Servisi 1 Yıldır Niye Açılamıyor?

Tadilat yapılacağı öne sürülerek hastane yönetimince kapatılan ana hastaneye ve 10 km uzaktaki Bornova Ek Binaya taşınan Tepecik EAH yenidoğan yoğun bakım ünitesinin küvöz sayısının 2/3 oranında azalması nedeniyle İzmir'de yenidoğan yoğun bakım alanında ciddi yatak sıkıntısı çekiliyor

İzmir’in yenidoğan hasta yükünün önemli kısmını karşılayan Tepecik EAH Yenidoğan Yoğun Bakım servisinde yaklaşık 1 yıl önce ufak çaplı bir yangın çıkmış ancak bebekler duman zehirlenmesinden güçlükle kurtarılabilmişti. Alınan bilgilere göre tadilat yapılacağı öne sürülerek hastane yönetimince kapatılan ve ana hastaneye 10 km uzaktaki Bornova Ek Binaya taşınan Tepecik EAH yenidoğan yoğun bakım ünitesinin küvöz sayısının 2/3 oranında azalması nedeniyle İzmir’de yenidoğan yoğun bakım alanında ciddi yatak sıkıntısı çekilmeye başlandı. Hastaların çoğunun bir yıldır özel hastanelere yönlendirildiği bildiriliyor. Gelen duyumlar Tepecik EAH Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinin uzun süredir bir türlü tadilatına hastane yönetimi tarafından başlanmaması nedeniyle, yangından 7-8 ay sonra kuzey genel sekreterliğinin olaya müdahale ettiği ancak genel sekreterliklerin kalkmasıyla işlemlerin tekrardan sekteye uğradığı yönünde.
Yetkilileri neredeyse bir yıldır kapalı tutulan Tepecik Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinin hızlı bir şekilde yeniden açılması ve tam kapasite hizmete devam edebilmesinin sağlanması konusunda göreve davet ediyoruz.
Organ Nakli Ünitesi de mi Kapalı ?
Organ nakli konusunda uzun yıllardır başarılı çalışmalara imza attığı bilinen, yüzlerce hastaya organ nakli işlemi gerçekleştirilen Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde organ nakli ünitesinin de uzunca süredir kapalı olduğu ve hastanede önceki dönemlere göre organ nakli ameliyatları sayısının önemli ölçüde azaldığı yönünde de bilgiler geldiğini belirtmek istiyoruz.

Bir yorum yazın