Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Türkiye’nin En borçlu 3. Hastanesi mi?

Değişik kaynaklardan gelen bilgilere göre 2,5 yıldır Başhekim Prof. Dr. Gökhan Akbulut ve ekibi tarafından idare edilen Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Türkiye'nin en borçlu 3. hastanesi durumunda ve 20 trilyon olan borç son 2 yılda 80 trilyona ulaşmış vaziyette..

Değişik kaynaklardan gelen bilgilere göre 2,5 yıldır Başhekim Prof. Dr. Gökhan Akbulut ve ekibi tarafından idare edilen Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Türkiye’nin en borçlu 3. hastanesi durumunda ve 20 trilyon olan borç son 2 yılda 80 trilyona ulaşmış vaziyette.. Yeni atanan Başhekim Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu’nun da yapılan bir toplantıda bu bilgiyi teyit ettiği iddia ediliyor.. 1971 yılında kurulan ve fiziki olarak da çok kötü durumda olan hastanenin geçtiğimiz günlerde görevden alınan Prof.Dr. Gökhan Akbulut zamanında nasıl bu kadar kötü bir ekonomik tabloya ulaştığı, 20 trilyondan 80 trilyona çıktığı iddia edilen bu borç yükünden nasıl kurtulacağı ve bunun çalışanların gelirlerine yansıyıp yansımayacağı merak konusu.
Bu dönemde Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile de afiliasyon yapan hastanenin bu nedenle gelirlerinde bir miktar artış olmasına rağmen bu kadar borç batağına saplanmasına anlam verilemiyor.

Bir yorum yazın