Yangın İle İlgili Kriz Yönetimi İçin Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine Tam Puan

Bölgenin en büyük ve en yoğun hastanerinden biri olan İzmir Tepecik EAH'de sendika odalarının karşısında bulunan elektrik panolarında çıkan yangın hastane idaresi ve çalışanların gösterdikleri olağanüstü çaba ile tek bir hasta ve hasta yakınının burnu kanamadan atlatıldı.

Bölgenin en büyük ve en yoğun hastanerinden biri olan İzmir Tepecik EAH’de sendika odalarının karşısında bulunan elektrik panolarında çıkan yangın hastane idaresi ve çalışanların gösterdikleri olağanüstü çaba ile tek bir hasta ve hasta yakınının burnu kanamadan atlatıldı. İtfaiyenin kısa sürede müdahelesi ile birlikte yaklaşık 260 hasta sorunsuz bir şekilde kısa sürede tahliye edilerek büyük bir badire atlatıldı.. Başhekim Mustafa Emiroğlunun bizzat başında bulunduğu kriz yönetim ekibi ve teknik ekipler haftasonunu neredeyse hiç uyumadan geçirdiler. Süreçte hasta ve hasta yakınları ile medya mensupları aralıksız gelismeler konusunda bilgilendirildiler. Yangında tüm elektrik panolarının tahrip olduğu öğrenildi. Başhekim Mustafa Emiroğlu bilgilendirme toplantısında yaptığı açıklamada; hastanede kısa sürede yangının tüm izlerini sildiklerini, birkaç gün içinde normal işleyişe dönüleceğinin tahmin edildiği söyledi ve fedakarca olağanüstü gayret gösteren idari personele ve çalışanlara teşekkür etti.
Konuştuğumuz hastane çalışanları; Tepecik EAH’deki bazı binaların neredeyse 50 yıllık olduğunu, giderek artan hastane yoğunluğu nedeniyle altyapının çok yetersiz kaldığını söylediler. Önceki dönemlerde yapılan tadilat ve açılan yeni servislerde çıkabilecek bu tür sorunların düşünülmediğini, yıllar önce elektrik panolarının hastanenin tam kalbine yerleştirilmesinin büyük bir tehlike arzettiğini vurguladılar.
Bilindiği gibi birkaç ay önce İzmir’de Eşrefpaşa Hastanesinde de elektrik panolarında yangın çıkmış, ancak panoların hastane dışında olması nedeniyle büyük bir sorun yaşanmamıştı.

Bir yorum yazın